O nas

APA Grupa to zespół specjalistów powstały w wyniku wiloletniej współpracy Autorskich Pracowni Architektury Sp. z. o.o , biura projektów DEM & M projects sp. z o.o. oraz specjalistów z branży nieruchomości.

Autorskie Pracownie Architektury zostały powołane decyzją Prezydenta Warszawy w 1982 r. Od tego momentu działają nieprzerwanie do dnia dzisiejszego, początkowo jako Przedsiębiorstwo Państwowe, a od 2000 r jako Spółka z o.o.

APA PP stanowiło zespół dwunastu niezależnych pracowni autorskich zajmujących się kompleksowym projektowaniem architektoniczno budowlanym na terenie Polski i za granicą.

Po zmianie systemu polityczno gospodarczego w kraju powstała Spółka Pracownicza pod nazwą APA Sp. z o.o., która w ramach likwidacji firmy państwowej kupiła majątek i wszelkie prawa APA PP.

APA Sp. z o.o. działa na rynku w zakresie projektowania architektoniczno budowlanego i urbanistycznego oraz  doradztwa inwestycyjnego. Jest wpisana do KRS pod numerem 0000249626. Posiada kapitał założycielski w wysokości 88 000 PLN.  Prezesem zarządu spółki jest architekt Michał Sondij.  Przy opracowaniu dokumentacji APA współpracuje stale z architektami i zespołami branżowym /instalacje, konstrukcje/.  Stały zespół liczy w różnych konfiguracjach ok. trzydziestu projektantów.

Projektanci APA mają wieloletnie doświadczenie projektowe zdobyte w kraju i za granicą,  posiadają w swoim dorobku m.in. projekt urbanistyczny dzielnicy mieszkaniowej dla 150 000 mieszkańców Ryad-Rabat w Maroko, liczne projekty architektoniczne i urbanistyczne w Algierii, projekty koncepcyjne dla Abuja w Nigerii oraz wiele realizacji na terenie Polski.

W 1999 projektanci APA jako członkowie zespołu autorskiego  oraz APA jako współinwestor otrzymali nagrodę I stopnia  MSWiA za zrealizowany budynek biurowy przy ul. Lwowskiej 19 w Warszawie znany jako Norway House.

W 2004 r. projektowany przez APA zespół apartamentowy “Syta” otrzymał nominację do nagrody głównej w konkursie Życie  w Architekturze dla najlepszego zrealizowanego obiektu w Warszawie w latach 2002-2003 w kategorii budynków mieszkalnych wielorodzinnych.

Aktualnie prowadzone są dwa niezależne kompleksowe projekty wielobranżowe: Zespół budynków biurowych przy ul. Kolumbijskiej w Warszawie o powierzchni użytkowej ca 40 000 m2, oraz zespół usługowo mieszkaniowy przy ul.Skoroszewskiej o powierzchni  ca 52 000 m2, którego I etap jest już przekazany do użytkowania.

Od roku 2010 konsorcjum zostało wzmocnione grupą osób które zdobyły doświadczenie w firmach deweloperskich i doradczych na rynku nieruchomości,

(między innymi Platan Group, Cushman&Wakefield).  Osoby te posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania projektami oraz realizacji budynków komercyjnych  (m.in. biurowców, galerii handlowych, centrów logistycznych) oraz mieszkaniowych.

Stały Zespół  – Architekci i Konsultanci :

Michał Sondij, Lech Mill, Zdzisław Jońca, Maciej Sondij

Paweł Dmitruk, Paulina Staruń, Szymon Szubski, Szymon Wanik,

Stała współpraca :

MS Consulting Sp. z o.o.

Integrity Paweł Zając – Project Management

Solaris Engineering Group Polska Sp. z o.o.  - instalacje sanitarne

ProG-El   K.Gwiazdowicz   -  instalacje elektryczne


APA Grupa

Autorskie Pracownie Architektury Sp. z o. o.

01-015 Warszawa
Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 5/7
t+f 022 436 37 07